vyčkejte prosím, stránka se načítá

Autor

Leo Horáček

 

Narodil  se v roce 1933 v Jablonci nad Nisou v rodině sklářů. Proto i on vystudoval sklářskou školu v Železném Brodě, obor tavené sklo skleněné plastiky a jako rytec skla. V tomto oboru ale nenašel uplatnění, a proto se věnoval kreslení návrhů vzorů na dřevěné talíře a další ozdobné předměty. Později  se zabýval v továrně v Líšném výrobou skleněných čoček – diaskopů, do kterých  kreslil různé náměty a obrázky.

 

Po několika letech práce v Líšném změnil zaměstnání a stal se profesionálním návrhářem bižuterie v Jablonci nad Nisou. Různorodost práce v kreativním kolektivu ho bavila a v tomto oboru zůstal až do důchodu.  Technicko-výtvarné středisko sdružovalo návrháře a vzorkaře tehdejšího ŽBS,  kteří  vytvořili mnoho nových bižuterních vzorů a sezónních kolekcí.

 

Ve volném čase se věnoval - a stále věnuje – různým formám kreslení a malování. Svoje díla dosud  veřejně vystavoval ve výstavní síni Zámečku ve Smržovce, v galerii v Železném Brodě  a v Kittelově muzeu v Krásné. Ve svých obrazech zpracovává především náměty jako jsou  krajiny našeho regionu, hrady a zámky, chalupy a místní zajímavosti. Maluje pro radost z vytvořeného díla, to, co se mu líbí a co ho zaujme. Protože je mu již přes osmdesát let, maluje doma v Alšovicích, kde se při práci cítí nejlépe.

 

Jeho dalším celoživotním koníčkem byla a je hudba. S amatérskou skupinou Univerzál hrál na klávesy po mnoho let po celém regionu.

 

Vždy rád pracoval, hrál a maloval s lidmi a pro lidi našeho regionu a proto bude rád, pokud některého návštěvníka této galerie jeho obrazy zaujmou a potěší.